Zalety korzystania z oryginalnych tonerów w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych

 

 

Drukarka to urządzenie niezbędne do codziennej pracy biurowej czy home office, dzięki któremu można przygotować potrzebne dokumenty, tabele, prezentacje. W przypadku gdy nasza praca opiera się na dużej ilości druku, koszty prowadzenia biura mogą w dużym stopniu obciążać budżet. Stajemy przed dylematem jakie tusze i tonery wybrać do naszych urządzeń? Oryginalne rekomendowane przez producentów, czy tańsze zamienniki. Z naszego doświadczenia wynika, że firmy coraz częściej inwestują właśnie w oryginalne materiały eksploatacyjne zwracając uwagę na to, że w dłuższej perspektywie takie rozwiązanie jest opłacalne. W tym wpisie skupimy się na zaletach korzystania z oryginalnych wkładów do drukarek. 

 

Najwyższa wydajność druku

 

Jednym z najważniejszych argumentów za korzystaniem z oryginalnych tuszy jest wydajność druku. Zalecane przez producentów materiały eksploatacyjne drukują zdecydowanie więcej kartek niż ich tańsze zamienniki. Dostępne w sieci niezależne teksty pokazują, że w niektórych przypadkach wydajność oryginalnych tonerów była prawie o 50% wyższa niż nieoryginalny odpowiednik. W przypadku dużej liczby wydruków może się okazać, że cena rekomendowanych wkładów nie różni się znacząco od zamienników. 

 

Lepsza jakość wydruku 

 

Korzystanie z oryginalnych tonerów gwarantuje najwyższą możliwą jakość wydruku, którą można osiągnąć na danej drukarce czy urządzeniu wielofunkcyjnym. Dzieje się tak dlatego, że właściwości fizykochemiczne danego tonera sprawiają, że jest on wysoce kompatybilny z danym modelem. W przypadku druku czarno białych tekstów, jakość nie ma tak wielkiego znaczenia jak przy drukowaniu materiałów graficznych i zdjęć. Oryginalne tusze do drukarek atramentowych będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i gwarancją najlepszej jakości. Wprowadzenie nowego wkładu na rynek poprzedzone jest setkami testów z wykorzystaniem dedykowanego urządzenia, w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów druku. To właśnie dlatego na rynku jest tak duży wybór oryginalnych tonerów, ponieważ producenci starają się dostarczyć jak najlepszy i wydajny materiał eksploatacyjny dla danego modelu drukarki.   

 

Gwarancja bezawaryjnej eksploatacji drukarek

 

Oryginalne tusze i tonery do drukarek zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i eksploatacji naszych urządzeń drukujących. Nie doprowadzą one do żadnych awarii urządzenia, w przeciwieństwie do niektórych zamienników. Oryginalne wkłady zapewniają na bieżąco czyszczenie i smarowanie głowic drukujących, ogranicza to w dużym stopniu bezawaryjną pracę drukarki. Zamienniki mogą niewłaściwie nierówno smarować głowice, czego efektem może być zasychanie tuszu i awaria urządzenia. Jeśli używamy oryginalnych tonerów mamy pewność, że w przypadku usterki naszej drukarki nie tracimy gwarancji na sprzęt. Wielu producentów urządzeń drukujących nie honoruje gwarancji w przypadku, gdy nie korzystamy z zalecanych przez nich oryginalnych tonerów, a koszt naprawy może być bardzo wysoki. 

 

Zdecydowanie oryginały górują nad zamiennikami, dlatego inwestycja w nie się opłaca!

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Shopping Cart