Recykling materiałów eksploatacyjnych i jego wpływ na środowisko naturalne.

Dostępne w ofercie EMSO oryginalne wkłady atramentowe i tonery HP wytwarzane są z butelek plastikowych pochodzących z recyklingu. To niezwykle ważny aspekt w ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska naturalnego i wód na Ziemi.

Dane dotyczące produkcji butelek plastikowych są szokujące. Co sekundę we wszystkich fabrykach na świecie zajmujących się produkcją plastikowych opakowań powstaje około 20 tysięcy butelek pet. Niestety wiele z nich trafia do oceanów i na nielegalne wysypiska śmieci. Szacuje się, że tylko do oceanów trafia 8 milionów ton plastiku rocznie, z czego dużą część stanowią opakowania po napojach.

Dlatego naszym klientom polecamy korzystanie z wkładów atramentowych i tonerów firm, które kierują się w swoich działaniach zrównoważonym rozwojem. Wykorzystując do produkcji materiał pozyskany z recyklingu, ograniczamy nie tylko zalewający nas zewsząd plastik, zmniejszamy również ślad węglowy, ograniczamy zużycie wody potrzebne do produkcji nowych wkładów do drukarek.

Zwracajmy uwagę, jakie produkty kupujemy, w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Jako oficjalni partnerzy HP zachęcamy do korzystania z prostego i wygodnego pozbycia się zużytych wkładów, które zostaną wykorzystane do ponownej produkcji tonerów. Osoby prywatne mogą zamówić opłacone już koperty i zwrócić stare tonery marki HP. W przypadku firm, można zamówić duże opakowanie lub karton HP Planet Partners i w ten sposób mieć pewność, że zużyte wkłady zostaną poddane recyklingowi.

Szczegóły dotyczące zamówienia tej usługi znajdziecie państwo na https://www.hp.com/pl-pl/hp-information/recycling/ink-toner.html .

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Shopping Cart