Drukarki wielofunkcyjne – jaki model wybrać?

mezczyzna w fioletowej bluzie z broda emso.com..pl

Urządzenia wielofunkcyjne do czego służą

Pod nazwą urządzenia wielofunkcyjnego kryje się sprzęt, łączący drukarkę, ksero, skaner i faks w jednym. Duże możliwości, jakie daje ten sprzęt może być alternatywą dla tradycyjnej drukarki.  Dlatego jest to doskonały wybór do biura oraz do prowadzenia firmy w domu. Urządzenie wielofunkcyjne będzie bardzo dobrym rozwiązaniem przy pracy zdalnej. Możemy zaoszczędzić dużo czasu, kserując lub skanując dokumenty na miejscu. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje tego typu sprzętu. 

Cechy i wybór drukarki wielofunkcyjnej laserowej.

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe są droższe od atramentowych, ale tańsze w eksploatacji. Dlatego, jeśli nasza praca opiera na dużej ilości wydruku, różnica w cenie zakupy szybko się nam zwróci. Wielkimi zaletami laserowych modeli jest fakt dużej wydajności i energooszczędności. Drukarka laserowa wielofunkcyjna sprawdzi w pracy kadr, księgowości, urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie drukujemy duże ilości umów, faktur i innych czarno-białych dokumentów i nie zależy nam doskonałej jakości. Warto pamiętać, że zdjęcia czy grafiki zdjęcia i obrazy wychodzą nieco gorzej.   

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe zalety i korzyści.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe doskonale sprawdza się w home office i mniejszych firmach. Ich główną zaletą jest odwzorowywanie obrazów i wysoka jakość kolorów.  Atramentowy sprzęt będzie niezbędny w firmach zajmujących się projektowaniem, architekturą czy wystrojem wnętrz. Korzystając ze sprzętu atramentowego, będziemy mieć pewność, że kolory i jakość wydruku będzie bez zarzutu. Również osoby zajmującą się grafiką komputerową decydują się na wybór atramentówek, ze względu na jakość otrzymywanego wydruku. Kolejną zaletą sprzętu wielofunkcyjnego atramentowego jest możliwość korzystania z nietypowych formatów papieru. Możemy w nich drukować większe rozmiary niż standardowe A4, nie ma też problemu z mniejszymi wymiarami druku. Decydując się na wybór kombajnu atramentowego, należy zwrócić uwagę na nieco mniejszą wydajność niż w przypadku druku laserowego. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego:

  • Rodzaj drukowanych dokumentów
  • Koszty tuszu i tonera
  • Rozdzielczość skanera
  • Miesięczna ilość druku 
  • Rozmiary urządzenia w przypadku pracy zdalnej 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Shopping Cart